Ubuntu Cynamon Remix 20.04 LTS Stable – Moim zdaniem godny konkurent Linux'a Mint. Bare-metal test#swiatlinuxa #swiatlinuksa #linuxpolska #easylinux #linuxjestprosty #alternatywadlawindows #opensource #distrotest #learnlinux #linuxdlakazdego Zapraszam do przeglądu (recenzji) nowego stabilnego wydania smaczka Ubuntu 20.04 LTS z pulpitem Cynamon. Bardzo ciekawa dystrybucja, ładny wygląd i bardzo dobra stabilność to zdecydowanie zalety tego systemu. Więcej informacji – oglądnij film 😉

Oficjalna strona dystrybucji Cynamon RemiX:

homepage

Test przeprowadzony na żywym sprzęcie o konfiguracji:
AMD Ryzen 1600x @4.0 Ghz OC
16GB RAM
Radeon RX 570 8GB Sapphire Nitro+
HDD 500GB

Media społecznościowe kanału:
Discord: http://bityl.pl/uAJeP
Facebook: http://bityl.pl/V6NHh
Kontakt mailowy: [email protected]

Wspomaganie kanału PayPal:
http://bityl.pl/GlEfv

Dotacje poprzez sms / blik i inne:
http://bityl.pl/HOYaL

38 thoughts on “Ubuntu Cynamon Remix 20.04 LTS Stable – Moim zdaniem godny konkurent Linux'a Mint. Bare-metal test

 1. Powiedz mnie ktos dlaczego jak np klikne sobie w ubuntu AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA ok aktualizuje sie wszystko ale potem jak wejde w terminal i zrobie sudo apt update i sudo apt upgrade to wyszukuje mi jeszcze inne pakiety do zaktualizowania? dlaczego ta aplikacja wbudowana w ubuntu tego nie aktualizuje?

 2. Drogi kolego po pierwsze środowisko graficzne Cinnamon jest projektem open source i jest częściom minta ale jego działanie jest identycznie niezależnie od dystrybucji. Nie można gnoma, kde czy cinnamona warunkować dystrybucją. Czyste ubutnu też ma cykl wydawniczy jak każda inna dystrybucja możesz oczywiście lubić ubuntu ale bardzo Cię proszę nie wprowadzaj w bład.

 3. chodzi może lepiej niż Mint ale jest jedno ale ja mam Mint 19.3 na laptopie z 2001 roku niestety jest 2GB ram a 64 bity na tym nie ruszą. Wniosek jest jeden nie przejdę na Ubuntu, kiedyś działałem na maszynie wirtualnej z Ubunciakiem ale zawsze miałem problemy tzw kodekami w Mincie jest to rozwiązane perfekcyjnie i nie trzeba było ich doinstalowywać. Jak wiemy Mint nie szpieguje jak Ubuntu a kto szpieguje ano dostawcy reklam, a jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Objawy szpiegowania: jeśli zajrzę na allegro i posiedzę na jakimś produkcie nieco dłużej to z automatu ten albo podobny produkt jest wyświetlany w formie reklamy. Z tym problemem spotykam się na Windowsie a na Mincie nie ma tego czegoś bynajmniej na Firefoksie się z tym nie spotkałem a może się mylę i mam urojenia?

 4. ja obraz potraktowałem jak Windows 10 Technical previe
  w tym aspekcie nie jest złe
  ale bym nie napisał o tym systemie że to jest już pełna wersja
  jak dla mnie bardziej beta tego systemu to alfa Windows 10
  w wersji przed akceptacją wydawcy Ubuntu bym porównał do bety Windows 10
  a po akceptacji wydawcy już bym to nazwał pełną wersją systemu

 5. test zrobiłem na takich samych parametrach wirtualnych maszynach
  w obu przypadkach wybrałem język polski systemu
  odłączona karta sieciowa r
  am 4gb dysk 40 gb

  1. uwaga ekran startu jest standardowy jak na Ubuntu
  2.przygotowanie do instalacji wygrał mint z nie wielką przewagą
  3. Ubuntu cynamon ma inny instalator nisz mint i Ubuntu
  4.szybkości instalacji wygrał mint z drastyczną przewagą

  wyłączyłem maszyny po instalacji i uruchomiłem je w tym samym czasie z menadżera virtual box

  5.szybszy start systemu po instalacji wygrał mint
  6.mniejszą ilości ram zajmuje mint 300 mega mniej
  7.mint od razu ma po uruchomieniu polski interfejs
  a Ubuntu cynamon ma angielski interfejs

 6. Wszystko fajnie. Nienawidzę windowsa. Potrzebowalem cos do firmy. Takie tam poczta, ecel do robienia wycen, gimp do grafiki, i przeglądarkę. Nic nie instalowalem poza tym. Chodził pięknie przez tydzień. Po tygodniu zaczął zaskakiwać jakiś bląd ale dalej chodził. A po dwóch tygodniach się wyjebał w najgorszym momencie u klienta i dupa:(

 7. Masz rację, właśnie dzisiaj instalowałem minta 19.03 i dupa, problemy z instalacją np. najnowszego wine , dconf też nie chciał iść przez instalatora gdebi ,do bani 🙁

 8. Linux mint jest rzeczywiście bardzo przyjazną dystrybucją dla początkujących ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników (a przynajmniej niektórych) ma jednak zbyt przestarzałe oprogramowanie (chyba że komuś nie przeszkadza że prawie wszystko musi instalować jako flatpak lub snap aby było aktualne). Odkąd używam manjaro nie wyobrażam sobie przejścia na coś innego (może poza czystym Archem). Różne są opinie, nie wszystkim to tak stabilnie działa ale ja już od kilku miesięcy mam zainstalowane Manjaro Xfce na laptopie, przeważnie instaluje aktualizacje prawie natychmiast kiedy tylko są dostępne i nigdy nie miałem problemu (ale zawsze przez konsole lub TTY). Być może należę do szczęśliwego grona, nie przeczę, ale jednak pacman >> apt jak dla mnie bez dyskusji, nie mówiąc już o AUR.

 9. jak dla mnie mint jest szybszy od Ubuntu i te uwagi nie były potrzebne w kierunku Minta i Windowsa bo ja gnoma nie cierpię i Ubuntu z spolszczeniem zawala sprawę w sensie musisz ściągać spolszczenia do wszystkich programów wgranych już a mogą wgrać to normalnie w obraz iso skoro dodają nowe programy i usuwają z obrazu

 10. Cześć , jeśli chodzi o wygląd i opcje zmieniania to jeden z najładniejszych jak dla mnie linux-ów, gdybym nie używał jako podstawowego POP OS to bym się pokusił , pozdrawiam

 11. Ach jeszcze jedno ubuntu. A debian jedna dystrybucja a wiele środowisk graficznych i menedżerów okien. Ten ubuntu musi być super skoro każdy go bierze na baze systemu.

 12. Jeśli Mint jest "przerobiony" – to daj Boże takich przeróbek jak najwięcej. Dla zwykłego UŻYTKOWNIKA ,(a nie grzebacza jakiegoś) Mint jest (wg mnie, używam od wersji 17)) najbardziej friendly.

 13. Co do tego po lewej stronie – bardziej mi się wydaje, że jak ktoś klika w Plik, to może niechcący kliknąć w Zamknij (przycisk okna – np. osoby starsze czy początkujące często mają problem z precyzyjnym klikaniem myszką).

  Ja używam wszystkich przycisków okna po lewej (Xfce, nie jakieś wyglądy Mac), ale to dlatego, że ja mam pionowy panel z lewej strony i wszystkie otwarte aplikacje w lewym górnym rogu na panelu (miniatury). Dlatego minimalizuję ruchy myszką, wszystko w jednym obszarze. Pełna optymalizacja. Nie muszę jeździć w te i we wte.

  Ale przy panelach poziomych – ktoś bez wprawy może nie zawsze od razu trafić w to co chce. I tak musi jeździć z dołu w górę czy też z boku na bok. Tak więc to, że to jest z prawej strony jakieś uzasadnienie ma. Przy czym dawniej monitory były małe. Teraz są szerokie, więc sam panel poziomy zaczyna tracić sens (dlatego pionowe panele mają uzasadnienie i są ergonomiczne – a że ludzie mają nawyki takie jakie mają, to już inna sprawa).

  Tak to wygląda u mnie, już długi czas w ten sposób pracuję: https://i.imgur.com/vzs5e0r.png

  Możesz zauważyć, że ja zamykanie (krzyżyk) mam z prawej strony na belce w tym szeregu przycisków po lewej stronie – na Twoim filmie zamykanie (krzyżyk) jest pierwszy z lewej, czyli bardzo blisko przycisku Plik – łatwo myszka może się przemieścić, a zamknięcie okna niechcący może wkurzać ;P

Leave a Reply

Your email address will not be published.